fb coin

ارز مجازی FB Coin توسط فیسبوک به عنوان یک برند دیجیتالی مطمئن

چندی پیش زاکربرگ مدیر فیس بوک مدعی شده بود این شبکه اجتماعی به عنوان یک برند دیجیتالی مطمئن می‌تواند پلتفرم ایمنی برای انتقال وجه دیجیتال باشد.


ارز مجازی فیسبوک رقیبی برای بیت کوین نخواهد بود

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، در آن زمان تصور شد که فیسبوک می‌خواهد چیزی شبیه به بیت کوین بسازد. در واقع ارز مجازی فیسبوک یا FB Coin قرار نیست رقیبی برای بیت کوین باشد و تنها ارز مجازی اختصاصی این شرکت در پلتفرم‌هایش به شمار می‌رود.

Mark Zuckerberg NTB 2131234 680x350 - ارز مجازی FB Coin توسط فیسبوک به عنوان یک برند دیجیتالی مطمئن

هفته‌ی گذشته نیویورک تایمز گزارش کرد که فیسبوک به صورت مخفیانه در حال توسعه یک ارز مجازی به عنوان رقیب بیت کوین برای پرداخت دیجیتالی است. بر اساس این گزارش ارز مجازی فیسبوک به پشتوانه‌‌ی برند خود می‌تواند نظر مثبت کاربران را برای پرداخت دیجیتالی مستقیم به خود جلب کند. این در حالی است که بیت کوین بدون شبکه پرداخت مطمئن موفق شده بود اعتماد کاربران را به خود جلب کند.

بر اساس گزارشات جدید، فیسبوک در حال توسعه یک ارز مجازی به خصوص است تا کاربران پیامرسان واتس اپ (که در اختیار فیسبوک است) بتوانند مقداری از آن را برای دوستان، همکاران و خانواده‌ی خود بفرستند.

هم اکنون کسانی که روی این پروژه کار می‌کنند قرارداد محرمانه‌ای امضا کرده‌اند و بر اساس همین قرارداد نمی توانند گزارشات و جزئیات زیادی از آن را فاش کنند. به همین دلیل است که ارز مجازی فیسبوک یا FB Coin‌ هنوز در حد یک شایعه باقی مانده است.

در واقع فیسبوک به دنبال شبیه سازی بیت کوین نیست و این ارز مجازی تنها داخل پلتفرم‌های در اختیار فیسبوک ارزش مالی خواهد داشت. بنابراین این ارز مجازی بیشتر شبیه به نمونه‌ی مشابه موسسه مالی JPMorgan خواهد بود.

JPMorgan Bank 01 - ارز مجازی FB Coin توسط فیسبوک به عنوان یک برند دیجیتالی مطمئن

چندی پیش CNBC گزارش داده بود که موسسه مالی و ارائه کننده‌ی خدمات بانکی JPMorgan Chase به دنبال تولید و استفاده از ارز مجازی اختصاصی خود است. این ارز مجازی که JPM Coin نام دارد به بانکدار‌ها و مشتریانش این امکان را می‌دهد تا با استفاده از این ارز مجازی، داخل شبکه مالی همین موسسه به انجام تراکنش‌های مالی خود بپردازند.

همچنین ببینید

خودروی مسکویچ روسیه

خودروی مسکویچ روسیه درکنار ۱۰ برند پرفروش

پایگاه خبری دنیای برند، خودروی مسکویچ روسیه برای اولین بار در ۱۰ برند پرفروش قرار …