اتهام برند گوگل به دور زدن قوانین حریم شخصی اتحادیه اروپا

اتهام برند گوگل به دور زدن قوانین حریم شخصی اتحادیه اروپا

شرکت بریو (Brave) که یکی از شرکت های رقیب گوگل می باشد، این غول فناوری را به دور زدن و نقض قوانین حریم شخصی اتحادیه اروپا متهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از zdnet، گوگل متهم شده که اطلاعات شخصی کاربران خود را مخفیانه در اختیار شرکت های تبلیغاتی و آگهی دهندگان قرار می داده و از همین طریق قوانین حریم شخصی اتحادیه اروپا را نقض کرده و این قوانین را دور زده است.

شرکت بریو که در زمینه تولید و عرضه مرورگرهای اینترنتی فعالیت می کند و لذا مرورگر آن رقیبی برای مرورگر Google Chrome محسوب می شود، مدعی است که مدارکی برای اثبات ادعای خود در اختیار دارد و آنها را در اختیار مقامات مربوطه در اتحادیه اروپا قرار داده است.

مدارک یادشده هم اکنون توسط کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند در دست بررسی است. این کمیسیون رگولاتور اصلی رسیدگی کننده به عملکرد گوگل در خاک کشورهای اروپایی محسوب می شود.

مقامات شرکت بریو می گویند گوگل با این تخلف به شرکت های تبلیغاتی کمک می کند تا آگهی های خود را به صورت هدفمند برای کاربران نمایش دهند. اما این کار به معنای نقض حریم شخصی افراد است که دوست ندارند داده های خصوصی آنها به دست موسسات تبلیغاتی و بازاریابی بیفتد.

تخلف از طریق پوش پیج یا گوگل پوش

بریو مدعی است این تخلف از طریق یکی از قابلیت های google موسوم به گوگل پوش (Pouch) انجام می شود که ابزاری برای شناسایی هویت و علائق تک تک کاربران گوگل است و داده های آن با تفکیک کامل در مورد هر کاربر برای آگهی دهندگان ارسال می شود. ترکیب این اطلاعات دقیق با کوکی های گوگل به شرکت های تبلیغاتی امکان می دهد تا به طور دقیق و کامل به هویت هر کاربر گوگل پی ببرند.
google در واکنش به این خبر اعلام کرده که این شرکت بدون رضایت مشتریان و کاربران خود برای آنها آگهی های هدفمند نمایش نمی دهد.

همچنین ببینید

دفاعیات برند «ایران خودرو» ناامیدکننده بود

دفاعیات برند «ایران خودرو» ناامیدکننده بود

پایگاه خبری دنیای برند، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رانت دولتی که ایران‌خودرو …