125166064 165202099cdcec - آمازون با عبور از مایکروسافت، به ارزشمندترین برند دنیا تبدیل شد

آمازون با عبور از مایکروسافت، به ارزشمندترین برند دنیا تبدیل شد

مایکروسافت که سال ۲۰۱۸ را به عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا به اتمام رسانده بود، روز گذشته جایگاه خود را به آمازون داد.

مایکروسافت پس از اینکه به مدت حدودا پنج هفته لقب با ارزش ترین شرکت دنیا را یدک می کشید ، سرانجام قافیه را به یکی از رقبایش باخت و جایگاهش را از دست داد. جایگاه نخست ارزشمندترین برند دنیا، هم اکنون متعلق به آمازون است. 
بر اساس جدیدترین اطلاعات رسمی تا آخرین ساعات دوشنبه ی گذشته، ارزش برند آمازون به ۷۹۶ میلیارد دلار رسید و توانست ازمایکروسافت (با ارزش ۷۸۳ میلیارد دلار) عبور کند. این اطلاعات از سوی وب سایت بیزینس اینسایدر منتشر شده اند.
مایکروسافت در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ موفق شد با گذر از اپل ، به ارزشمندترین برند دنیا تبدیل شود؛ اپل سال ها این جایگاه را در اختیار داشت. ردموندی ها از مدت ها پیش با سرمایه گذاری و تلاش در زمینه ی زیرساخت های ابری و همچنین سرویس هایی نظیر آفیس ۳۶۵ توانسته اند کم کم اوج بگیرند و روزهای خوبی را سپری کنند.
با این همه، نباید فراموش کنیم که شرکت های حوزه ی فناوری بدون هیچ شک و شبهه ای در سال ۲۰۱۹ نیز به رقابت شدید برای تصاحب جایگاه نخست ارزشمندترین برند دنیا ادامه خواهند داد و مایکروسافت برای حفظ این جایگاه، کار بسیار سختی در پیش دارد.
در کنار Microsoft و Amazon، شرکت های گوگل و اپل نیز همچنان از شانس بالایی برای تصاحب این جایگاه برخوردار هستند و همواره برای رسیدن به آن تلاش می کنند. گوگل و اپل هم اکنون با ۷۴۵ و ۷۰۱ میلیارد دلار، در رده های سوم و چهارم جای دارند و می توانند با برنامه ریزی درست، خود را به رده های بالاتر برسانند. با در نظر گرفتن نوسان های اخیر بازار طی چند وقت اخیر، جابه جاییِ چندباره ی لقب «ارزشمندترین برند دنیا» بین شرکت های مختلف طی ماه های آتی، به هیچ وجه تعجب برانگیز نخواهد بود.

منبع: https://goo.gl/uxiQY9

همچنین ببینید

955 962 310x165 - فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

شرکت سازنده نرم افزار آنتی ویروس روسی «کسپرسکی لَبز» فعالیت خود در آمریکا را از ۲۰ ژوئیه به تدریج خاتمه می‌دهد.