معادن

آزادسازی معادن حبس شده ظرف سه ماه آینده

پایگاه خبری دنیای برند، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آغاز عملیات اجرایی فاز چهارم زنجیره تکمیل فولاد در مجتمع ذوب آهن پاسارگاد از تفویض ۹۰درصد از اختیارات شورای عالی معادن به استانها ظرف یکماه آینده خبر داد.

 علیرضا رزم حسینی در این مراسم با اعلام این مطلب، افزود: تفویض اختیارات به استانها از حقوق استانداران می باشد و زمانی که خود بنده نیز استاندار بودم، این مورد را پیگیری می‌کردم.

آزادسازی معادن حبس شده ظرف سه ماه آینده

وی همچنین تصریح کرد: معادن حبس شده را ظرف دو یا سه ماه آینده آزاد می‌کنیم و در اختیار استانها قرار می‌دهیم تا ظرفیت‌های جدید برای توسعه و اشتغال ایجاد شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با آزادسازی معادن حبس شده علاوه بر ایجاد اشتغال و ظرفیت جدید، مجوز فروشی ها تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

نظام تصمیم گیری ها مبتنی بر استفاده از نظرات بخش خصوصی، دولت و‌ مجلس خواهد بود

رزم حسینی در ادامه بیان کرد: نظام تصمیم گیری ها مبتنی بر استفاده از نظرات فعالان بخش خصوصی و متخصصان، نمایندگان مجلس و دولت خواهد بود و در راستای استفاده کارشناسی از نظرات این سه بخش حرکت می کنیم.

وی گفت: با همدلی و همزبانی تصمیمات خردمندانه و همراه با کارشناسی و مبتنی بر بازار شکل خواهد گرفت.

وزیر صنعت معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از سرمایه‌گذاری بیان کرد: مقام معظم رهبری کارآفرینی را عبادت و سرمایه‌گذاران را عابدین خطاب کردند.

رفع موانع سرمایه گذاری را در دستور کار داریم

رزم حسینی تاکید کرد: سرمایه گذارانی که در این شرایط سخت اقتصادی به ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری مبادرت می ورزند، در واقع مجاهدان اقتصادی هستند و وظیفه ما این است که از این مجاهدان اقتصادی حمایت نمایم و حمایت از سرمایه گذاری و رفع موانع سرمایه گذاری جزو اهداف ما خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: جهش تولید از اهداف و اولویت‌های ما می باشد که در این حوزه چند برنامه را دنبال می کنیم.

به دنبال تکمیل زنجیره های خالی صنایع هستیم

وزیر صمت ادامه داد: تکمیل ظرفیت‌های خالی صنایع از اولویت های ما در این حوزه است که این موضوع، ورود محصولات جدید و افزایش حجم عرضه را به دنبال خواهد داشت.

رزم حسینی احیای واحدهای راکد را از دیگر اولویت ها دانست و ادامه داد: تکمیل زنجیره فولاد یکی از برنامه ها می باشد و به دنبال صادرات محصولات نهایی فولاد و جلوگیری از هرگونه خام فروشی هستیم.

مطالعات تفصیلی و تکمیل معادن را دنبال می کنیم

وی همچنین با اشاره به اکتشافات انجام شده در حوزه معادن گفت: مناطق امید بخش زیادی داریم که اکتشافات اولیه شکل گرفته و مطالعات تفصیلی و تکمیل این معادن در دستور کار می باشد.

گفتنی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابتدای این مراسم با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس یاد و خاطره شهدای عرصه دفاع مقدس را گرامی دانست و با اشاره به مجاهدت های مردم فارس بر نقش بی بدیل رزمندگان این استان در جنگ هشت ساله تاکید کرد.

همچنین ببینید

انواع مدیریت

انواع مدیریت

پایگاه خبری دنیای برند، انواع مدیریت و وظایف هرکدام از مدیریت ها در سازمان برای …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x